CSM Râmnicu Sărat pierde dramatic la Focșani în prima etapă a LIGII a III-a

Avatar photo

Publicat

pe

Într-un meci intens desfășurat vineri pe stadionul Milcovul din Focșani, CSM Râmnicu Sărat a suferit prima înfrângere din acest sezon. Echipa gazdă, CSM Focșani, a reușit să se impună cu scorul de 3-2, după o primă tepriză încheiată la egalitate, 1-1.

Partida a început în forță pentru focșăneni, care au deschis scorul rapid în minutul 13, prin reușita lui Cristian Ciobanu. Totuși, buzoienii nu au cedat și au reușit să egaleze scorul la finalul primei reprize, datorită golului marcat de Alexandru Florin în minutul 46.

Drama a continuat în repriza a doua. În minutul 66, arbitrul a decis acordarea unei lovituri de la 11 metri în favoarea echipei gazdă. Cristian Ciobanu a transformat cu succes penalty-ul, aducându-și echipa în avantaj. Nu s-a oprit aici și, în minutul 77, după un șut spectaculos, Ciobanu a înscris din nou, ducând scorul la 3-1 în favoarea CSM Focșani.

Însă, CSM Râmnicu Sărat nu a renunțat. În minutul 87, Matei Constantinescu a reușit să reducă diferența prin intermediul unui alt penalty. Cu toate acestea, până la fluierul final, scorul nu s-a mai schimbat.

Deși au avut un joc solid, norocul nu a fost de partea buzoienilor în această zi. CSM Râmnicu Sărat a părăsit terenul cu capul plecat, în timp ce CSM Focșani sărbătorește o victorie importantă.

DISTRIBUIE ACEST ARTICOL

Dacă ești pasionat de sport, te așteptăm să te înscrii în grupul de WhatsApp SPORTUL BUZOIAN (click aici pentru a te înscrie). Suntem singura publicație din Buzău care afișăm rezultatele în timp real din fotbalul județean. Dacă dorești să vezi partidele trasmise în direct, ABONEAZĂ-TE la canalul nostru de YOUTUBE. Vă stăm la dispoziție și pe e-mail la adresa contact@buzau.net