Conectează-te cu noi

Sport

Metalul Buzău căștigă la Râmnicu Sărat iar Voința Limpeziș joacă astăzi de la ora 15:00

Avatar photo

Publicat

pe

Într-un derby incendiar, Metalul triumfă cu 2-0 în fața CSM Râmnicu Sărat, în timp ce Olimpia se afundă în cădere liberă. Buzoienii de la Metalul au reușit o victorie de senzație în derby-ul împotriva CSM Râmnicu Sărat, stabilindu-și autoritatea pe teren. Meciul a fost extrem de echilibrat, iar cele două goluri marcate în ultimele momente ale fiecărei reprize au făcut diferența.

Prima repriză a fost marcată de un penalty controversat, acordat în minutul 45, în favoarea lui Metalul. Experimentatul atacant Arnăutu a fost cel care a transformat lovitura de la 11 metri, aducându-le buzoienilor avantajul pe tabelă. Echipa Metalul a confirmat superioritatea sa în partea a doua a meciului, reușind să marcheze încă un gol în ultimele momente ale jocului. Tudor Saim a fost autorul celui de-al doilea gol al echipei, asigurându-le cele trei puncte meritat în acest derby de foc.

Cu această victorie, Metalul rămâne în fruntea clasamentului seriei a II-a, cu 22 de puncte, la doar două lungimi în spatele liderului Focșani. Pe de altă parte, Olimpia continuă să aibă o perioadă dificilă, rămânând cu doar 7 puncte după nouă meciuri disputate și ocupând poziția antepenultimă în clasament.

În altă confruntare din Liga 3, programată pentru astăzi, ACS Vointa Limpezis va întâlni pe teren propriu Viitorul Ianca, o echipă care a rămas fără antrenor cu câteva zile în urmă. Partida de la Baza Sportivă de la Limpezis va fi transmisă în direct pe canalul de YouTube al echipei, începând cu ora 15:00.

DISTRIBUIE ACEST ARTICOL

Dacă ești pasionat de sport, te așteptăm să te înscrii în grupul de WhatsApp SPORTUL BUZOIAN (click aici pentru a te înscrie). Suntem singura publicație din Buzău care afișăm rezultatele în timp real din fotbalul județean. Dacă dorești să vezi partidele trasmise în direct, ABONEAZĂ-TE la canalul nostru de YOUTUBE. Vă stăm la dispoziție și pe e-mail la adresa contact@buzau.net