Conectează-te cu noi

Sport

Younes Hamza a câștigat duelul cu Daniel Chiriță | ASCS Petrolul 95 Ploiești – ACS Voința Limpeziș

Avatar photo

Publicat

pe

Campionatul Ligii 3 revine pe 11 martie, iar echipa lui Marian Teodorescu și a lui Younes Hamza se pregătește intens pentru indeplini obiectivul în acest sezon. Miercuri, echipa patronată de frații Dedu s-a deplasat la Buftea pentru a susține un meci amical împotriva echipei ASCS Petrolul 95 Ploiești, echipa pregătită de fostul divizionar Daniel Chiriță.

Meciul a fost unul foarte disputat, iar după o primă repriză echilibrată, tabela de marcaj indica un scor de 2-1 în favoarea echipei din Ploiești. În pauza de odihnă, ambele echipe au făcut schimbări pentru a încerca să obțină un rezultat pozitiv.

În partea a doua a meciului, echipa ACS Voința Limpeziș a demonstrat o mare ambiție și determinare, iar acestea au fost factorii decisivi care au dus la o revenire spectaculoasă. Cu o condiție fizică foarte bună, jucătorii buzoieni au reușit să înscrie de trei ori în ultimele minute ale meciului și să castige cu scorul de 5-2. Cu această victorie, atenția se îndreaptă acum spre partida de sâmbătă, ora 12:00 cu FC 2018 Rovine.

Au marcat: Baciu Andrei, Younes Hamza x 2, Fabio Mihai, Sorin Vladu.

Este important de menționat că Liga 3 este o competiție importantă în fotbalul buzoian, competitie unde este prezenta cu 3 echipe. Echipa ACS Voința Limpeziș are un obiectiv clar în acest sezon, acela de a se salva de la retrogradare. Pentru a-și atinge acest obiectiv, echipa are nevoie de o pregătire foarte bună și de o determinare deosebită în fiecare meci.

În concluzie, partida amicală dintre Voința Limpeziș și ASCS Petrolul 95 Ploiești a demonstrat că echipa buzoiană este capabilă să lupte și să obțină rezultate bune în fața unor echipe puternice. Cu o pregătire bună și cu o determinare deosebită, echipa Voința Limpeziș poate spera la salvarea de la retrogradare.

ACS Vointa Limpeziș: Ștefan, Bratu Adrian Dragoş, Lazăr Cosmin Răzvan, Lemnaru Alexandru Dorel, Pucheanu Alin Marian, Baciu Andrei, Filip Ionuţ, Mihai Fabio, Younés Hamza, Gruia Ionut, Ursu Mihai

Au mai evoluat: Gană George Stelian, Vladu Constantin Sorin, Ivan Mario, Walaa Chalbi. Antrenori: Younes Hamza si Marian Teodorescu

DISTRIBUIE ACEST ARTICOL

Dacă ești pasionat de sport, te așteptăm să te înscrii în grupul de WhatsApp SPORTUL BUZOIAN (click aici pentru a te înscrie). Suntem singura publicație din Buzău care afișăm rezultatele în timp real din fotbalul județean. Dacă dorești să vezi partidele trasmise în direct, ABONEAZĂ-TE la canalul nostru de YOUTUBE. Vă stăm la dispoziție și pe e-mail la adresa contact@buzau.net