Conectează-te cu noi

Sport

Din tribune s-a strigat “Demisia! | Reacții, după meciul Gloria Buzău – CSM Tg. Jiu

Avatar photo

Publicat

pe

Două victorii, un egal și două înfrângeri a avut Gloria Buzău după preluarea echipei de către Daniel Anca, în Liga Florilor. Ieri seară, în Sala Spoturilor ,,Romeo Iamandi” formația buzoiană a câștigat la limită, 25 – 24, la capătul unei partide echilibrate cu CSM Tg. Jiu, scrie campusbuzau.ro.

La prezentarea echipelor, handbalistele de la Gloria au intrat pe teren purtând tricouri albe cu fotografia regretatului profesor Romeo Ilie. În prima repriză, cele două combatante au ținut aproape, într-un joc echilibrat. De altfel, la vestiare s-a intrat cu scorul de 11 la 11.

La reluarea partidei, Gloria Buzău a preluat conducerea și, după zece minute, era 16 la 14 pentru elevele lui Daniel Anca. A urmat o serie de cinci goluri marcate de oaspete. La minutul 45, din tribune s-a strigat “Demisia!”, în momentul în care adversarele aveau 19 – 16.

Handbalistele de la Gloria și-au revenit și au reușit să răstoarne scorul, menținând avantajul firav până la finalul întâlnirii, cu ajutorul portăriței Raluca Kelemen. Tehnicianul buzoian s-a declarat mulțumit că elevele sale au întors scorul, într-o confruntare cu o adversară incomodă.

În ciuda înfrângerii, tehnicianul celor de la Tg. Jiu este mulțumit că echipa sa face față celor mai puternice formații din Liga Florilor.

Grație celor trei puncte, echipa lui Anca a urcat pe 4, la distanță de două puncte de Râmnicu Vâlcea, care are meci cu Dunărea Brăila. Pentru formația buzoiană urmează… citește articolul integral pe campusbuzau.ro.

DISTRIBUIE ACEST ARTICOL

Dacă ești pasionat de sport, te așteptăm să te înscrii în grupul de WhatsApp SPORTUL BUZOIAN (click aici pentru a te înscrie). Suntem singura publicație din Buzău care afișăm rezultatele în timp real din fotbalul județean. Dacă dorești să vezi partidele trasmise în direct, ABONEAZĂ-TE la canalul nostru de YOUTUBE. Vă stăm la dispoziție și pe e-mail la adresa contact@buzau.net