Conectează-te cu noi

Sport

Derby-ul etapei se joacă la Vadu Pașii | Programul etapei + sancțiuni disciplinare

Avatar photo

Publicat

pe

Sâmbătă și duminică, fotbalul va fi în centrul atenției pentru microbistii din întregul județul, deoarece se va desfășura o nouă etapă a campionatului județean Liga a 4-a. În prim plan se va afla un derby foarte așteptat, unde echipa locală Gloria Vadu Pasii va primi vizita liderului seriei, Stiinta Cernatesti. Meciul va avea loc sâmbătă, 18 martie, la ora 13:00 și se anunță a fi un adevarat spectacol.

Gloria Vadu Pasii este o echipă bine organizată și pregătită pentru acest meci important. Ei se află pe locul 3 în clasament, la doar 1 punct în spatele liderului, Stiinta Cernatesti. Gloria a reușit să adune 42 de puncte până acum, cu 13 victorii, 3 egaluri și 1 înfrângeri în cele 17 meciuri jucate până acum.

Pe de altă parte, Stiinta Cernatesti este liderul seriei, cu 43 de puncte în 17 meciuri, având o diferență de 1 puncte față de Gloria Vadu Pasii. Cu o linie de atac puternică și o defensivă bine închegată, Stiinta Cernatesti a marcat 56 de goluri și a primit doar 22 în cele 17 meciuri jucate.

Acest meci promite să fie un adevărat spectacol, deoarece ambele echipe sunt foarte bine pregătite și au dorința de a câștiga. Gloria își va dori să câștige acest meci pentru a ajunge pe primul loc, în timp ce Stiinta Cernatesti își va dori să își mențină poziția de lider în clasament. Va fi un duel între două echipe puternice și experimentate, care vor face totul pentru a obține cele trei puncte importante.

În afară de acest derby, vom vedea și alte meciuri interesante în această etapă. Petrolul Berca va juca împotriva Vointei Lanurile, Phoenix Posta Calnau va juca împotriva Soimilor Siriu, iar Progresul Beceni va juca împotriva Team Săgeata. Fiecare echipă își va dori să obțină cele trei puncte importante în acest week-end, ceea ce va face ca această etapă să fie una interesantă și plină de emoții.

Campionatul Judetean Liga a 4-a, Etapa 18
Sambata, 18 Martie 2023, 12:00
Vointa Lanurile – Petrolul Berca 
Soimii Siriu – Phoenix Posta Calnau 0-3
Ramnicu Sarat – Pescarusul Luciu 
Vointa Balta Alba – Carpati Nehoiu 
Unirea Stilpu – Luceafarul Maxenu 
Montana Patarlagele – Metalul Buzau 

Sambata, 18 Martie 2023, 13:00
Gloria Vadu Pasii – Stiinta Cernatesti 

Duminica, 19 Martie 2023, 12:00
Progresul Beceni – Team Săgeata 

# Echipa M P
1 CS Stiinta Cernatesti 17 43p
2 ACS Montana Patarlagele 17 42p
3 ACS Gloria Vadu Pasii 17 42p
4 ACS Team Săgeata 17 40p
5 CS Vointa Lanurile 17 29p
6 FC Petrolul Berca 17 26p
7 CS Carpati Nehoiu 17 26p
8 CS Vointa Balta Alba 17 24p
9 CSM Ramnicu Sarat 17 20p
10 AS Pescarusul Luciu 17 20p
11 AFC Metalul Buzau 17 18p
12 AS Soimii Siriu 17 18p
13 AS Unirea Stilpu 17 15p
14 AS Luceafarul Maxenu 17 13p
15 AS Progresul Beceni 17 10p
16 AS Phoenix Posta Calnau 17 6p

Campionatul Judetean Liga a 5-a, Seria 1, Etapa 16
Duminica, 19 Martie 2023, 11:00
Viitorul Tisau – Unirea Maracineni 

Duminica, 19 Martie 2023, 12:00
Unirea Zoresti – Viitorul Candesti 
Flamura Racoviteni – Rapid Parscov 
Chiojdu – Recolta Blajani 

Duminica, 19 Martie 2023, 15:00
Sahateni – Rapid Matesti 
Duminica, 19 Martie 2023, 15:30
Vulcanii Scortoasa – Victoria Boboc 

# Echipa M P
1 AS Unirea Maracineni 15 30p
2 AS Sahateni 15 28p
3 AS Rapid Parscov 15 26p
4 AS AS Chiojdu 15 25p
5 AS Viitorul Tisau 15 24p
6 AS Unirea Zoresti 15 21p
7 AS Viitorul Candesti 15 21p
8 AS Rapid Matesti 15 19p
9 AS Recolta Blajani 15 19p
10 AS Flamura Racoviteni 15 19p
11 AS Vulcanii Scortoasa 15 11p
12 AS Victoria Boboc 15 11p

Duminica, 19 Martie 2023, 12:00
Unirea Largu – Diadema Gheraseni 
Recolta Smeeni – Luceafarul CA Rosetti 
Unirea Padina – PMB Movila Banului 
Glodeanu Silistea – Vointa Caldarasti 
Olimpia Pogoanele – Energia Clondiru 

# Echipa M P
1 AS Olimpia Pogoanele 15 33p
2 AS Recolta Smeeni 15 31p
3 AS Tricolorul Galbinasi 15 28p
4 AS Progresul PMB Movila Banului 15 22p
5 AS Unirea Padina 15 22p
6 AS Luceafarul CA Rosetti 15 21p
7 AS Unirea Largu 15 21p
8 AS Energia Clondiru 15 20p
9 AS Vointa Caldarasti 15 19p
10 AS Sahateni Vintileanca 15 18p
11 AS Diadema Gheraseni 15 14p
12 AS FC Glodeanu Silistea 15 7p

Campionatul Judetean Liga a 5-a, Seria 3, Etapa 18
Duminica, 19 Martie 2023, 11:00
Recolta Salcioara – Avantul Murgesti 
Victoria Grebanu – Vointa Cochirleanca 
AFC Puiesti – Vulturul Topliceni 
Recolta Boldu – Viticultorul Podgoria 
Duminica, 19 Martie 2023, 15:00
Valea Ramnicului – Stiinta Balaceanu 
Viitorul Stiubei – Infratirea Zoita 

# Echipa M P
1 AS Recolta Salcioara 16 46p
2 AS Stiinta Balaceanu 16 37p
3 AS Victoria Grebanu 16 31p
4 AS Avintul Zarnesti 16 30p
5 AS Viitorul Valea Ramnicului 16 29p
6 AS Vointa Cochirleanca 16 24p
7 AS Viitorul Stiubei 15 22p
8 AS Infratirea Zoita 16 20p
9 AS Avantul Murgesti 15 18p
10 AFC Puiesti 15 12p
11 AS Recolta Boldu 16 12p
12 AS Viticultorul Podgoria 15 10p
13 AS Vulturul Topliceni 16 4p

Hotărâri ale Comisiei de Disciplină

Stoica Mario Eduard (FC Petrolul Berca)
FC Petrolul Berca – AS Soimii Siriu
Campionatul Judetean Liga a 4-a, etapa 17 | Data 2023-03-11
Abatere: primeste un al doilea avertisment in acelasi meci
Etape de suspendare: 1
Data inregistrarii sanctiunii : 14-03-2023
Sanctiune pecuniara: 200 LEINeplatit !

Dinu Madalin – Costin (AS Sahateni Vintileanca)
AS Energia Clondiru – AS Sahateni Vintileanca
Campionatul Judetean Liga a 5-a, Seria 2, etapa 15 | Data 2023-03-12
Abatere: primeste un al doilea avertisment in acelasi meci
Etape de suspendare: 1
Data inregistrarii sanctiunii : 14-03-2023
Sanctiune pecuniara: 150 leiNeplatit !

Hampu Marius – Laurentiu (AS Vointa Caldarasti)
AS Vointa Caldarasti – AS Olimpia Pogoanele
Campionatul Judetean Liga a 5-a, Seria 2, etapa 15 | Data 2023-03-12
Abatere: impiedica un adversar sa inscrie un gol sau impiedica o ocazie clara de inscriere a unui gol de catre un adversar a carui directie generala de deplasare este catre poarta jucatorului vinovat, prin comiterea unei abateri care se sanctioneaza cu lovitura libera
Etape de suspendare: 1
Data inregistrarii sanctiunii : 14-03-2023
Sanctiune pecuniara: 200 LEINeplatit !

Bunea Ilie (AS Infratirea Zoita)
AS Infratirea Zoita – AFC Puiesti
Campionatul Judetean Liga a 5-a, Seria 3, etapa 17 | Data 2023-03-12
Abatere: are un comportament violent
Etape de suspendare: 8
Data inregistrarii sanctiunii : 14-03-2023
Sanctiune pecuniara: 600 LEINeplatit !

Dinu Danut (AS Unirea Zoresti)
AS Rapid Matesti – AS Unirea Zoresti
Campionatul Judetean Liga a 5-a, Seria 1, etapa 15 | Data 2023-03-12
Abatere: impiedica echipa adversa sa inscrie un gol sau impiedica o ocazie clara de inscriere a unui gol a echipei adverse, jucand in mod deliberat mingea cu mana
Etape de suspendare: 1
Data inregistrarii sanctiunii : 14-03-2023
Sanctiune pecuniara: 200 LEINeplatit !

AS Rapid Parscov – AS AS Chiojdu
Campionatul Judetean Liga a 5-a, Seria 1, etapa 15 | Data 2023-03-12
Abatere: CONTESTATIE FORMULATA DUPA TERMINAREA JOCULUI DE CATRE ECHIPA AS RAPID PASRCOV
Rezolutie: Se admite contestatia Pierderea jocului prin forfait de catre AS AS Chiojdu + amenda 400 lei Suspendarea antrenorului Raghina Petre ( AS AS Chiojdu ) pentru 1 ( una ) luna
Data inregistrarii sanctiunii : 14-03-2023
Sanctiune pecuniara: 400 leiNeplatit !

AS Recolta Blajani – AS Vulcanii Scortoasa
Campionatul Judetean Liga a 5-a, Seria 1, etapa 15 | Data 2023-03-12
Abatere: JOC NEDISPUTAT LIPSA ASISTENTA MEDICALA
Rezolutie: – Pierderea jocului prin forfait de catre AS Recolta Blajani + amenda 400 lei – Art 83.1.b

Data inregistrarii sanctiunii : 14-03-2023
Sanctiune pecuniara: 400 leiNeplatit !
AS Stiinta Balaceanu – AS Victoria Grebanu
Campionatul Judetean Liga a 5-a, Seria 3, etapa 17 | Data 2023-03-12
Abatere: -JOC NEDISPUTAT – NEPREZENTARE ECHIPA GAZDA AS STIINTA BALACEANU

Rezolutie: – Pierderea jocului prin forfait de catre AS Stiinta Balaceanu + amenda 400 lei – Art 79.1
Data inregistrarii sanctiunii : 14-03-2023
Sanctiune pecuniara: 400 leiNeplatit !

AS Vulturul Topliceni – AS Viitorul Valea Ramnicului
Campionatul Judetean Liga a 5-a, Seria 3, etapa 17 | Data 2023-03-12
Abatere: Comportare neregulamentara a echipei AS VULTURUL TOPLICENI – 5 jucatori avertizati
Rezolutie: Amenda 200 lei Art 78.a
Data inregistrarii sanctiunii : 14-03-2023
Sanctiune pecuniara: 200 LEINeplatit !

AS Infratirea Zoita – AFC Puiesti
Campionatul Judetean Liga a 5-a, Seria 3, etapa 17 | Data 2023-03-12
Abatere: A FOST ELIMINAT IN MINUTUL 65 – PENTRU INJURII LA ADRESA ARBITRULUI ASISTENT A1 SI SCUIPAREA ACESTUIA – DELEGATUL TOPOR COSTEL ( AS INFRATIREA ZOITA )
Rezolutie: – Suspendarea delegatului Topor Costel ( AS Infratirea Zoita ) pentru 4 ( patru ) luni + amenda 1000 lei – Art 55 – Avertisment echipei AS Infratirea Zoita pentru slabe masuri organizatorice + amenda 600 lei Art 83.2.f
Data inregistrarii sanctiunii : 14-03-2023
Sanctiune pecuniara: 1600 leiNeplatit !

AS Pescarusul Luciu – CS Vointa Balta Alba
Campionatul Judetean Liga a 4-a, etapa 17 | Data 2023-03-12
Abatere: Comportare neregulamentara a echipei AS PESCARUSUL LUCIU – 5 jucatori avertizati
Rezolutie: – Amenda 250 lei – Art 78.a
Data inregistrarii sanctiunii : 14-03-2023
Sanctiune pecuniara: 250Neplatit !

AS Tricolorul Galbinasi – AS Unirea Largu
Campionatul Judetean Liga a 5-a, Seria 2, etapa 15 | Data 2023-03-12
Abatere: Comportare neregulamentara a echipei AS UNIREA LARGU – 5 jucatori avertizati
Rezolutie: – Amenda 200 lei – Art 78.a
Data inregistrarii sanctiunii : 14-03-2023
Sanctiune pecuniara: 200Neplatit !

DISTRIBUIE ACEST ARTICOL


Dacă ești pasionat de sport, te așteptăm să te înscrii în grupul de WhatsApp SPORTUL BUZOIAN (click aici pentru a te înscrie). Suntem singura publicație din Buzău care afișăm rezultatele în timp real din fotbalul județean. Dacă dorești să vezi partidele trasmise în direct, ABONEAZĂ-TE la canalul nostru de YOUTUBE. Vă stăm la dispoziție și pe e-mail la adresa contact@buzau.net

15:00
Fotbal, LIGA3, seria a II-a

AFC Metalul Buzău - AFC 1919 Dacia Unirea Brăila

09-03-2024
15:00
Fotbal, LIGA3, seria a II-a

CS Viitorul Ianca - CSM Râmnicu Sărat

09-03-2024
15:00
Fotbal, LIGA3, seria a II-a

ACS Voinţa Limpeziș - ACS Viitorul Şuţeşti

09-03-2024
11:00
Fotbal, LIGA2

AFC Progresul 1944 Spartac - Gloria Buzău

24-02-2024 , Scor: 1-5
17:00
Fotbal, LIGA2

Gloria Buzău - CS Corvinul 1921 Hunedoara

02-03-2024
15:00
Fotbal, LIGA4, Play-off

ACS Montana Pătârlagele - ACS Gloria Vadu Pașii

02-03-2024
15:00
Fotbal, LIGA4, Play-off

CS Știința Cernătești - FC Petrolul Berca

02-03-2024

15:00
Fotbal, LIGA3, seria a II-a

AFC Metalul Buzău - AFC 1919 Dacia Unirea Brăila

09-03-2024
15:00
Fotbal, LIGA3, seria a II-a

CS Viitorul Ianca - CSM Râmnicu Sărat

09-03-2024
15:00
Fotbal, LIGA3, seria a II-a

ACS Voinţa Limpeziș - ACS Viitorul Şuţeşti

09-03-2024
11:00
Fotbal, LIGA2

AFC Progresul 1944 Spartac - Gloria Buzău

24-02-2024 , Scor: 1-5
17:00
Fotbal, LIGA2

Gloria Buzău - CS Corvinul 1921 Hunedoara

02-03-2024
15:00
Fotbal, LIGA4, Play-off

ACS Montana Pătârlagele - ACS Gloria Vadu Pașii

02-03-2024
15:00
Fotbal, LIGA4, Play-off

CS Știința Cernătești - FC Petrolul Berca

02-03-2024


Trending