Gloria Buzău, a treia victorie în Bulgaria!

Avatar photo

Publicat

pe

Gloria Buzău a câștigat și cel de-al treilea amical din Bulgaria, de la Nisipurile de Aur, dar nu a avut viață ușoară, în fața formației Chernomorets Balchik, formație din divizia a treia bulgară. La pauză, formația lui Adrian Mihalcea a fost condusă, dar în repriza a doua a marcat de trei ori și s-a impus cu 3-1. Bulgarii au marcat pentru 1-0 în finalul primei reprize, chiar la ultima fază. Adrian Mihalcea a făcut mai multe modificări la pauză și a reușit să îmbunătățească jocul de atac al echipei buzoiene, care a punctat de trei ori la rând. A egalat, 1-1, Răzvan Greu, în minutul 52, după care Gloria Buzău a preluat conducerea în urma reușitei lui Valentin Munteanu, din minutul 70. Scorul final a fost stabilit în ultimele cinci minute ale timpului regulamentar, când Valentin Alexandru a punctat și el. Gloria Buzău mai are programat un singur amical în cantonamentul de la Nisipurile de Aur, pe 10 februarie, cu Cherno More Varna, formație din prima ligă bulgară, scrie buzaumedia.ro.

DISTRIBUIE ACEST ARTICOL

Dacă ești pasionat de sport, te așteptăm să te înscrii în grupul de WhatsApp SPORTUL BUZOIAN (click aici pentru a te înscrie). Suntem singura publicație din Buzău care afișăm rezultatele în timp real din fotbalul județean. Dacă dorești să vezi partidele trasmise în direct, ABONEAZĂ-TE la canalul nostru de YOUTUBE. Vă stăm la dispoziție și pe e-mail la adresa contact@buzau.net