Dacia Unirea Brăila și CSM Râmnicu Sărat, a fost un adevărat spectacol în condiții deplorabile

Avatar photo

Publicat

pe

Partida dintre Dacia Unirea Brăila și CSM Râmnicu Sărat, din etapa a 11-a a Seriei 2 din Liga 3, a fost un adevărat spectacol al condițiilor neobișnuite în care s-a desfășurat. Jocul a avut loc pe celebrul Stadion Municipal Brăila, care este cunoscut pentru suprafața sa proastă, una dintre cele mai proaste din Liga a treia. Din cauza ploilor abundente care au căzut în Brăila în ultimele zile, gazonul a fost într-o stare impracticabilă, dar partida a fost dusă la bun sfârșit în cele din urmă. CSM Râmnicu Sărat a obținut o victorie clară, scor 4-1.

Situația a fost dificilă nu doar pentru jucători, ci și pentru arbitri, care au fost nevoiți să întrerupă jocul de două ori. Prima dată, au luat o pauză de 15 minute, iar apoi aproape o repriză întreagă, de 40 de minute. Aceste întreruperi au fost cauzate de ploaie și de vântul puternic, care au creat condiții de joc incredibile.

În plus, observatorul arbitrilor, Nicolae Goidea, și delegatul de joc, Simona Rența, au recomandat ca suprafața de joc să fie micșorată cu trei metri, pentru a se putea juca partida. Astfel, gazonul a fost redus cu trei metri, iar unul dintre asistenți a fost nevoit să se poziționeze în fața băncilor de rezerve, pentru a putea marca corect.

Aceste condiții neobișnuite au fost surprinse și în imagini, iar staffurile tehnice și jucătorii de rezervă au fost nevoiți să își țină apa la glezne.

DISTRIBUIE ACEST ARTICOL

Dacă ești pasionat de sport, te așteptăm să te înscrii în grupul de WhatsApp SPORTUL BUZOIAN (click aici pentru a te înscrie). Suntem singura publicație din Buzău care afișăm rezultatele în timp real din fotbalul județean. Dacă dorești să vezi partidele trasmise în direct, ABONEAZĂ-TE la canalul nostru de YOUTUBE. Vă stăm la dispoziție și pe e-mail la adresa contact@buzau.net