Conectează-te cu noi

Sport

Știința Cernătești s-a impus fară probleme la Vadu Pașii | Rezultate și clasamente

Avatar photo

Publicat

pe

Sâmbătă și duminică, fotbalul va fi în centrul atenției pentru microbistii din întregul județul, deoarece se va desfășura o nouă etapă a campionatului județean Liga a 4-a. În prim plan s-a aflat un derby foarte așteptat, unde echipa locală Gloria Vadu Pasii a pierdut in fata liderului seriei, Stiinta Cernatesti. In fata unui public numeros  Stiinta Cernatesti s-a impus fara probleme in fata echipei manageriate de Gabi Tanase.

Campionatul Judetean Liga a 4-a, Etapa 18
Sambata, 18 Martie 2023, 12:00
Vointa Lanurile – Petrolul Berca 0-0
Soimii Siriu – Phoenix Posta Calnau 3-0
Ramnicu Sarat – Pescarusul Luciu 2-1
Vointa Balta Alba – Carpati Nehoiu 2-1
Unirea Stilpu – Luceafarul Maxenu 
Montana Patarlagele – Metalul Buzau 6-1

Sambata, 18 Martie 2023, 13:00
Gloria Vadu Pasii – Stiinta Cernatesti 0-2

Duminica, 19 Martie 2023, 12:00
Progresul Beceni – Team Săgeata 0-6

# Echipa M P
1 CS Stiinta Cernatesti 18 46p
2 ACS Montana Patarlagele 18 45p
3 ACS Team Săgeata 18 43p
4 ACS Gloria Vadu Pasii 18 42p
5 CS Vointa Lanurile 18 30p
6 FC Petrolul Berca 18 27p
7 CS Vointa Balta Alba 18 27p
8 CS Carpati Nehoiu 18 26p
9 CSM Ramnicu Sarat 18 23p
10 AS Soimii Siriu 18 21p
11 AS Pescarusul Luciu 18 20p
12 AFC Metalul Buzau 18 18p
13 AS Unirea Stilpu 17 15p
14 AS Luceafarul Maxenu 17 13p
15 AS Progresul Beceni 18 10p
16 AS Phoenix Posta Calnau 18 6p

Campionatul Judetean Liga a 5-a, Seria 1, Etapa 16
Duminica, 19 Martie 2023, 11:00
Viitorul Tisau – Unirea Maracineni 2-3

Duminica, 19 Martie 2023, 12:00
Unirea Zoresti – Viitorul Candesti 2-0
Flamura Racoviteni – Rapid Parscov 1-1
Chiojdu – Recolta Blajani 0-0

Duminica, 19 Martie 2023, 15:00
Sahateni – Rapid Matesti 1-0
Duminica, 19 Martie 2023, 15:30
Vulcanii Scortoasa – Victoria Boboc 3-0

# Echipa M P
1 AS Unirea Maracineni 16 33p
2 AS Sahateni 16 31p
3 AS Rapid Parscov 16 27p
4 AS AS Chiojdu 16 26p
5 AS Unirea Zoresti 16 24p
6 AS Viitorul Tisau 16 24p
7 AS Viitorul Candesti 16 21p
8 AS Recolta Blajani 16 20p
9 AS Flamura Racoviteni 16 20p
10 AS Rapid Matesti 16 19p
11 AS Vulcanii Scortoasa 16 14p
12 AS Victoria Boboc 16 11p

Duminica, 19 Martie 2023, 12:00
Unirea Largu – Diadema Gheraseni 2-0
Recolta Smeeni – Luceafarul CA Rosetti 4-0
Unirea Padina – PMB Movila Banului 1-3
Glodeanu Silistea – Vointa Caldarasti 1-1
Olimpia Pogoanele – Energia Clondiru 4-1

# Echipa M P
1 AS Olimpia Pogoanele 16 36p
2 AS Recolta Smeeni 16 34p
3 AS Tricolorul Galbinasi 16 31p
4 AS Progresul PMB Movila Banului 16 25p
5 AS Unirea Largu 16 24p
6 AS Unirea Padina 16 22p
7 AS Luceafarul CA Rosetti 16 21p
8 AS Vointa Caldarasti 16 20p
9 AS Energia Clondiru 16 20p
10 AS Sahateni Vintileanca 16 18p
11 AS Diadema Gheraseni 16 14p
12 AS FC Glodeanu Silistea 16 8p

Campionatul Judetean Liga a 5-a, Seria 3, Etapa 18
Duminica, 19 Martie 2023, 11:00
Recolta Salcioara – Avantul Murgesti 7-1
Victoria Grebanu – Vointa Cochirleanca 8-0
AFC Puiesti – Vulturul Topliceni 4-1
Recolta Boldu – Viticultorul Podgoria 3-3
Duminica, 19 Martie 2023, 15:00
Valea Ramnicului – Stiinta Balaceanu 3-0
Viitorul Stiubei – Infratirea Zoita 1-2

# Echipa M P
1 AS Recolta Salcioara 17 49p
2 AS Stiinta Balaceanu 17 37p
3 AS Victoria Grebanu 17 34p
4 AS Viitorul Valea Ramnicului 17 32p
5 AS Avintul Zarnesti 16 30p
6 AS Vointa Cochirleanca 17 24p
7 AS Infratirea Zoita 17 23p
8 AS Viitorul Stiubei 16 22p
9 AS Avantul Murgesti 16 18p
10 AFC Puiesti 16 15p
11 AS Recolta Boldu 17 13p
12 AS Viticultorul Podgoria 16 11p
13 AS Vulturul Topliceni 17 4p

Hotărâri ale Comisiei de Disciplină

Stoica Mario Eduard (FC Petrolul Berca)
FC Petrolul Berca – AS Soimii Siriu
Campionatul Judetean Liga a 4-a, etapa 17 | Data 2023-03-11
Abatere: primeste un al doilea avertisment in acelasi meci
Etape de suspendare: 1
Data inregistrarii sanctiunii : 14-03-2023
Sanctiune pecuniara: 200 LEINeplatit !

Dinu Madalin – Costin (AS Sahateni Vintileanca)
AS Energia Clondiru – AS Sahateni Vintileanca
Campionatul Judetean Liga a 5-a, Seria 2, etapa 15 | Data 2023-03-12
Abatere: primeste un al doilea avertisment in acelasi meci
Etape de suspendare: 1
Data inregistrarii sanctiunii : 14-03-2023
Sanctiune pecuniara: 150 leiNeplatit !

Hampu Marius – Laurentiu (AS Vointa Caldarasti)
AS Vointa Caldarasti – AS Olimpia Pogoanele
Campionatul Judetean Liga a 5-a, Seria 2, etapa 15 | Data 2023-03-12
Abatere: impiedica un adversar sa inscrie un gol sau impiedica o ocazie clara de inscriere a unui gol de catre un adversar a carui directie generala de deplasare este catre poarta jucatorului vinovat, prin comiterea unei abateri care se sanctioneaza cu lovitura libera
Etape de suspendare: 1
Data inregistrarii sanctiunii : 14-03-2023
Sanctiune pecuniara: 200 LEINeplatit !

Bunea Ilie (AS Infratirea Zoita)
AS Infratirea Zoita – AFC Puiesti
Campionatul Judetean Liga a 5-a, Seria 3, etapa 17 | Data 2023-03-12
Abatere: are un comportament violent
Etape de suspendare: 8
Data inregistrarii sanctiunii : 14-03-2023
Sanctiune pecuniara: 600 LEINeplatit !

Dinu Danut (AS Unirea Zoresti)
AS Rapid Matesti – AS Unirea Zoresti
Campionatul Judetean Liga a 5-a, Seria 1, etapa 15 | Data 2023-03-12
Abatere: impiedica echipa adversa sa inscrie un gol sau impiedica o ocazie clara de inscriere a unui gol a echipei adverse, jucand in mod deliberat mingea cu mana
Etape de suspendare: 1
Data inregistrarii sanctiunii : 14-03-2023
Sanctiune pecuniara: 200 LEINeplatit !

AS Rapid Parscov – AS AS Chiojdu
Campionatul Judetean Liga a 5-a, Seria 1, etapa 15 | Data 2023-03-12
Abatere: CONTESTATIE FORMULATA DUPA TERMINAREA JOCULUI DE CATRE ECHIPA AS RAPID PASRCOV
Rezolutie: Se admite contestatia Pierderea jocului prin forfait de catre AS AS Chiojdu + amenda 400 lei Suspendarea antrenorului Raghina Petre ( AS AS Chiojdu ) pentru 1 ( una ) luna
Data inregistrarii sanctiunii : 14-03-2023
Sanctiune pecuniara: 400 leiNeplatit !

AS Recolta Blajani – AS Vulcanii Scortoasa
Campionatul Judetean Liga a 5-a, Seria 1, etapa 15 | Data 2023-03-12
Abatere: JOC NEDISPUTAT LIPSA ASISTENTA MEDICALA
Rezolutie: – Pierderea jocului prin forfait de catre AS Recolta Blajani + amenda 400 lei – Art 83.1.b

Data inregistrarii sanctiunii : 14-03-2023
Sanctiune pecuniara: 400 leiNeplatit !
AS Stiinta Balaceanu – AS Victoria Grebanu
Campionatul Judetean Liga a 5-a, Seria 3, etapa 17 | Data 2023-03-12
Abatere: -JOC NEDISPUTAT – NEPREZENTARE ECHIPA GAZDA AS STIINTA BALACEANU

Rezolutie: – Pierderea jocului prin forfait de catre AS Stiinta Balaceanu + amenda 400 lei – Art 79.1
Data inregistrarii sanctiunii : 14-03-2023
Sanctiune pecuniara: 400 leiNeplatit !

AS Vulturul Topliceni – AS Viitorul Valea Ramnicului
Campionatul Judetean Liga a 5-a, Seria 3, etapa 17 | Data 2023-03-12
Abatere: Comportare neregulamentara a echipei AS VULTURUL TOPLICENI – 5 jucatori avertizati
Rezolutie: Amenda 200 lei Art 78.a
Data inregistrarii sanctiunii : 14-03-2023
Sanctiune pecuniara: 200 LEINeplatit !

AS Infratirea Zoita – AFC Puiesti
Campionatul Judetean Liga a 5-a, Seria 3, etapa 17 | Data 2023-03-12
Abatere: A FOST ELIMINAT IN MINUTUL 65 – PENTRU INJURII LA ADRESA ARBITRULUI ASISTENT A1 SI SCUIPAREA ACESTUIA – DELEGATUL TOPOR COSTEL ( AS INFRATIREA ZOITA )
Rezolutie: – Suspendarea delegatului Topor Costel ( AS Infratirea Zoita ) pentru 4 ( patru ) luni + amenda 1000 lei – Art 55 – Avertisment echipei AS Infratirea Zoita pentru slabe masuri organizatorice + amenda 600 lei Art 83.2.f
Data inregistrarii sanctiunii : 14-03-2023
Sanctiune pecuniara: 1600 leiNeplatit !

AS Pescarusul Luciu – CS Vointa Balta Alba
Campionatul Judetean Liga a 4-a, etapa 17 | Data 2023-03-12
Abatere: Comportare neregulamentara a echipei AS PESCARUSUL LUCIU – 5 jucatori avertizati
Rezolutie: – Amenda 250 lei – Art 78.a
Data inregistrarii sanctiunii : 14-03-2023
Sanctiune pecuniara: 250Neplatit !

AS Tricolorul Galbinasi – AS Unirea Largu
Campionatul Judetean Liga a 5-a, Seria 2, etapa 15 | Data 2023-03-12
Abatere: Comportare neregulamentara a echipei AS UNIREA LARGU – 5 jucatori avertizati
Rezolutie: – Amenda 200 lei – Art 78.a
Data inregistrarii sanctiunii : 14-03-2023
Sanctiune pecuniara: 200Neplatit !

DISTRIBUIE ACEST ARTICOL


Dacă ești pasionat de sport, te așteptăm să te înscrii în grupul de WhatsApp SPORTUL BUZOIAN (click aici pentru a te înscrie). Suntem singura publicație din Buzău care afișăm rezultatele în timp real din fotbalul județean. Dacă dorești să vezi partidele trasmise în direct, ABONEAZĂ-TE la canalul nostru de YOUTUBE. Vă stăm la dispoziție și pe e-mail la adresa contact@buzau.net

17:30
Fotbal, BARAJ PROMOVARE LIGA2

AFC Metalul Buzău - CSM Focşani 2007

05-06-2024 , Scor: 2-0
18:00
Fotbal, BARAJ PROMOVARE LIGA2

CSM Focşani 2007 - AFC Metalul Buzău

01-06-2024 , Scor: 2-1
18:00
Fotbal, FINALA: CUPA ROMANIEI

ACS Team Săgeata - FC Petrolul Berca

05-06-2024 , Scor: 2-0
18:00
Fotbal, BARAJ PROMOVARE LIGA3

CSM Adjud (Vrancea) - Voința Lanurile (Buzău)

16-06-2024
18:00
Fotbal, BARAJ PROMOVARE LIGA3

Voința Lanurile (Buzău) - CSM Adjud (Vrancea)

23-06-2024
,

,


Dragaica 2024

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

17:30
Fotbal, BARAJ PROMOVARE LIGA2

AFC Metalul Buzău - CSM Focşani 2007

05-06-2024 , Scor: 2-0
18:00
Fotbal, BARAJ PROMOVARE LIGA2

CSM Focşani 2007 - AFC Metalul Buzău

01-06-2024 , Scor: 2-1
18:00
Fotbal, FINALA: CUPA ROMANIEI

ACS Team Săgeata - FC Petrolul Berca

05-06-2024 , Scor: 2-0
18:00
Fotbal, BARAJ PROMOVARE LIGA3

CSM Adjud (Vrancea) - Voința Lanurile (Buzău)

16-06-2024
18:00
Fotbal, BARAJ PROMOVARE LIGA3

Voința Lanurile (Buzău) - CSM Adjud (Vrancea)

23-06-2024
,

,



Trending