Conectează-te cu noi

Sport

Costin Stanciu: Sportivii noștri au avut evoluții bune

Avatar photo

Publicat

pe

🏆 𝐊𝐀𝐑𝐀𝐓𝐄𝟏 𝐘𝐨𝐮𝐭𝐡 𝐋𝐞𝐚𝐠𝐮𝐞 𝐖𝐊𝐅
🇭🇷 Porec, Croația
🌍 3193 de sportivi, 655 de cluburi

În perioada 29 Iunie – 02 Iulie 2023, SCM Gloria Buzău, a participat la una dintre cele mai puternice competiții de karate destinată sportivilor U21, juniori, cadeți și U14.

✅ Sportivii noștri au avut evoluții bune, iar Sebastian Bratu s-a apropiat cel mai mult de cucerirea unei medalii.

🥋 Sebastian Bratu – Locul VII
– categoria kumite masculin U14 -40kg
– 77 de sportivi pe categorie
✅ Turul 1: liber
✅ Turul 2: 🇷🇴 7-0 🇮🇹
✅ Turul 3: 🇷🇴 5-1 🇭🇺
✅ Turul 4: 🇷🇴 5-2 🇺🇦
❌ Sferturi de finală: 🇷🇴 0-8 🇪🇸
❌ Repasaj: 🇷🇴 1-5 🇵🇹

🥋 Alfonso Andrei Drăgulin
– categoria kumite masculin juniori -61kg
– 94 de sportivi pe categorie
✅ Turul 1: liber
✅ Turul 2: 🇷🇴 3-0 🇽🇰
✅ Turul 3: 🇷🇴 3-3 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (senshu)
❌ Turul 4: 🇷🇴 2-5 🇰🇿

🥋 Radu Cărbuneanu
– categoria kumite masculin juniori -68kg
– 103 sportivi pe categorie
✅ Turul 1: 🇷🇴 9-1 🇸🇰
❌ Turul 2: 🇷🇴 4-4 🇧🇦 (senshu)

DISTRIBUIE ACEST ARTICOL


Dacă ești pasionat de sport, te așteptăm să te înscrii în grupul de WhatsApp SPORTUL BUZOIAN (click aici pentru a te înscrie). Suntem singura publicație din Buzău care afișăm rezultatele în timp real din fotbalul județean. Dacă dorești să vezi partidele trasmise în direct, ABONEAZĂ-TE la canalul nostru de YOUTUBE. Vă stăm la dispoziție și pe e-mail la adresa contact@buzau.net

15:00
Fotbal, LIGA3, seria a II-a

AFC Metalul Buzău - AFC 1919 Dacia Unirea Brăila

09-03-2024
15:00
Fotbal, LIGA3, seria a II-a

CS Viitorul Ianca - CSM Râmnicu Sărat

09-03-2024
15:00
Fotbal, LIGA3, seria a II-a

ACS Voinţa Limpeziș - ACS Viitorul Şuţeşti

09-03-2024
11:00
Fotbal, LIGA2

AFC Progresul 1944 Spartac - Gloria Buzău

24-02-2024
11:00
Fotbal, LIGA2

Gloria Buzău - CS Corvinul 1921 Hunedoara

02-03-2024
15:00
Fotbal, LIGA4, Play-off

ACS Montana Pătârlagele - ACS Gloria Vadu Pașii

02-03-2024
15:00
Fotbal, LIGA4, Play-off

CS Știința Cernătești - FC Petrolul Berca

02-03-2024

15:00
Fotbal, LIGA3, seria a II-a

AFC Metalul Buzău - AFC 1919 Dacia Unirea Brăila

09-03-2024
15:00
Fotbal, LIGA3, seria a II-a

CS Viitorul Ianca - CSM Râmnicu Sărat

09-03-2024
15:00
Fotbal, LIGA3, seria a II-a

ACS Voinţa Limpeziș - ACS Viitorul Şuţeşti

09-03-2024
11:00
Fotbal, LIGA2

AFC Progresul 1944 Spartac - Gloria Buzău

24-02-2024
11:00
Fotbal, LIGA2

Gloria Buzău - CS Corvinul 1921 Hunedoara

02-03-2024
15:00
Fotbal, LIGA4, Play-off

ACS Montana Pătârlagele - ACS Gloria Vadu Pașii

02-03-2024
15:00
Fotbal, LIGA4, Play-off

CS Știința Cernătești - FC Petrolul Berca

02-03-2024


Trending