Conectează-te cu noi

Sport

Rezultate LIGA4 | ACS Team Săgeata câștigă derby-ul etapei

Avatar photo

Publicat

pe

FOTO: Adrian Sitaru

Liga a 4-a, cu meciuri programate pentru 25 noiembrie 2023
Sambata 25 noiembrie 2023, ora: 12:00
Vointa Lanurile vs. Carpati Nehoiu 3-0
Montana Patarlagele vs. ASC Unirea Stilpu 2022 3-1
Sambata 25 noiembrie 2023, ora: 14:00
FC Luceafarul Maxenu vs. AS Pescarusul Luciu 0-3
Sambata 25 noiembrie 2023, ora: 14:00
FC Petrolul Berca vs. Sta
ACS Team Săgeata vs. CS Stiinta Cernatesti 4-2
AS Progresul Beceni vs. AS Soimii Siriu 1-1
AS Recolta Salcioara vs. AFC Metalul Buzau 2-1
Vointa Balta Alba vs. Gloria Vadu Pasii 2-4

RESTANTE Liga5
Duminica, 26 noiembrie 2023, ora 12.00
AS Sahateni – AS Olimpia Pogoanele 
Duminica, 26 noiembrie 2023, ora 11.00
AFC Puiesti – ASFC Unirea Maracineni 

Iată câteva hotărâri ale Comisiei de Disciplină pentru diverse abateri în diferite meciuri: 

Liga a 4-a, Etapa 13 | Data 2023-11-18
Ciaus Alexandru-Florentin (ACS Team Săgeata)
Abatere: Primește un al doilea avertisment în același meci.
Data înregistrării sancțiunii: 22-11-2023

Burlacu Razvan Ionut (ASC Unirea Stilpu 2022)
Abatere: Folosește un limbaj și/sau gesturi agresive, ofensatoare sau ireverențioase.
Data înregistrării sancțiunii: 22-11-2023

Gheorghe Viorel-Madalin (AS Progresul Beceni)
Abatere: Folosește un limbaj și/sau gesturi agresive, ofensatoare sau ireverențioase.
Data înregistrării sancțiunii: 22-11-2023
Liga a 5-a, Seria 2, Etapa 11 | Data 2023-11-19

Matache Iustin-Nicolae (AS Sahateni)
Abatere: Are un comportament violent.
Data înregistrării sancțiunii: 22-11-2023

Ene Cristian (AS Sahateni Vintileanca)
Abatere: Folosește un limbaj și/sau gesturi agresive, ofensatoare sau ireverențioase.
Data înregistrării sancțiunii: 22-11-2023

Ion Lucian (AS FC Glodeanu Silistea)
Abatere: Primește un al doilea avertisment în același meci.
Data înregistrării sancțiunii: 22-11-2023

Liga a 4-a, Etapa 13 | Data 2023-11-18
Anton Florin Bogdan (CS Vointa Lanurile)
Abatere: Comite un fault grosolan.
Data înregistrării sancțiunii: 18-11-2023
Liga a 5-a, Seria 1, Etapa 10 | Data 2023-11-12

Bostina Gicu (AS Viitorul Candesti) – Abatere: Primește un al doilea avertisment în același meci – RAPORT SUPLIMENTAR INTOCMIT DE CATRE ARBITRUL SI OBSERVATORUL JOCUL – ESTE RECIDIVIST.
Rezoluție: Suspendarea jucătorului Bostina Gicu (AS Viitorul Candesti) pentru 2 (doi) ani + amendă 2000 lei – Art 65.e din RD. Data înregistrării sancțiunii: 15-11-2023

Liga a 5-a, Seria 1, Etapa 10 | Data 2023-11-12
Mihai Alexandru-Andrei (AS Viitorul Tisau)
Abatere: Folosește un limbaj și/sau gesturi agresive, ofensatoare sau ireverențioase.
Data înregistrării sancțiunii: 15-11-2023

Liga a 5-a, Seria 3, Etapa 10 | Data 2023-11-11
Oprea Constantin-Cosmin (AS Victoria Boboc)
Abatere: Folosește un limbaj și/sau gesturi agresive, ofensatoare sau ireverențioase.
Etape de suspendare: 2
Sanctiune pecuniara: 250 LeiNeplatit !
Data înregistrării sancțiunii: 15-11-2023

Burlacu Laurentiu (AS Victoria Grebanu)
Abatere: Primește un al doilea avertisment în același meci.
Etape de suspendare: 3
Sanctiune pecuniara: 250 LeiNeplatit !
Data înregistrării sancțiunii: 15-11-2023

Gheorghe Florin (AS Viitorul Stiubei)
Abatere: Primește un al doilea avertisment în același meci.
Etape de suspendare: 1
Sanctiune pecuniara: 150 leiNeplatit !
Data înregistrării sancțiunii: 15-11-2023

Panturu Ionut-Daniel (AFC Puiesti)
Abatere: Primește un al doilea avertisment în același meci.
Etape de suspendare: 1
Sanctiune pecuniara: 150 leiNeplatit !
Data înregistrării sancțiunii: 15-11-2023

Liga a 5-a, Seria 3, Etapa 10 | Data 2023-11-12
AS Viitorul Valea Ramnicului – AS Recolta Boldu
Abatere: CONTESTATIE FORMULATA DE CATRE ECHIPA GAZDA, AS VIITORUL VALEA RAMNICULUI.
Rezoluție: Se admite contestatia – Pierderea jocului prin forfait de catre AS Recolta Boldu (3-0 in favoarea echipei AS Viitorul Valea Ramnicului) + amenda 600 lei; – Scaderea a 3 puncte din clasament echipei AS Recolta Boldu – Suspendarea antrenorului Banaurs Wiali (AS Recolta Boldu) pentru 1 (una) luna. – Art 83.13 din RD.
Data înregistrării sancțiunii: 14-11-2023

Liga a 5-a, Seria 2, Etapa 10 | Data 2023-11-12
Dumitru Lilica Nicolae (AS Diadema Gheraseni)
Abatere: Primește un al doilea avertisment în același meci.

DISTRIBUIE ACEST ARTICOL


Dacă ești pasionat de sport, te așteptăm să te înscrii în grupul de WhatsApp SPORTUL BUZOIAN (click aici pentru a te înscrie). Suntem singura publicație din Buzău care afișăm rezultatele în timp real din fotbalul județean. Dacă dorești să vezi partidele trasmise în direct, ABONEAZĂ-TE la canalul nostru de YOUTUBE. Vă stăm la dispoziție și pe e-mail la adresa contact@buzau.net

15:00
Fotbal, LIGA3, seria a II-a

AFC Metalul Buzău - AFC 1919 Dacia Unirea Brăila

09-03-2024
15:00
Fotbal, LIGA3, seria a II-a

CS Viitorul Ianca - CSM Râmnicu Sărat

09-03-2024
15:00
Fotbal, LIGA3, seria a II-a

ACS Voinţa Limpeziș - ACS Viitorul Şuţeşti

09-03-2024
11:00
Fotbal, LIGA2

AFC Progresul 1944 Spartac - Gloria Buzău

24-02-2024
11:00
Fotbal, LIGA2

Gloria Buzău - CS Corvinul 1921 Hunedoara

02-03-2024
15:00
Fotbal, LIGA4, Play-off

ACS Montana Pătârlagele - ACS Gloria Vadu Pașii

02-03-2024
15:00
Fotbal, LIGA4, Play-off

CS Știința Cernătești - FC Petrolul Berca

02-03-2024

15:00
Fotbal, LIGA3, seria a II-a

AFC Metalul Buzău - AFC 1919 Dacia Unirea Brăila

09-03-2024
15:00
Fotbal, LIGA3, seria a II-a

CS Viitorul Ianca - CSM Râmnicu Sărat

09-03-2024
15:00
Fotbal, LIGA3, seria a II-a

ACS Voinţa Limpeziș - ACS Viitorul Şuţeşti

09-03-2024
11:00
Fotbal, LIGA2

AFC Progresul 1944 Spartac - Gloria Buzău

24-02-2024
11:00
Fotbal, LIGA2

Gloria Buzău - CS Corvinul 1921 Hunedoara

02-03-2024
15:00
Fotbal, LIGA4, Play-off

ACS Montana Pătârlagele - ACS Gloria Vadu Pașii

02-03-2024
15:00
Fotbal, LIGA4, Play-off

CS Știința Cernătești - FC Petrolul Berca

02-03-2024


Trending