Conectează-te cu noi

Sport

Program LIGA4 | Gesturile huliganice sancționate drastic de AJF Buzău

Avatar photo

Publicat

pe

Liga a 4-a, cu meciuri programate pentru 25 noiembrie 2023
Sambata 25 noiembrie 2023, ora: 12:00
Vointa Lanurile vs. Carpati Nehoiu – NU SE DISPUTĂ
Montana Patarlagele vs. ASC Unirea Stilpu 2022 
Sambata 25 noiembrie 2023, ora: 14:00
FC Luceafarul Maxenu vs. AS Pescarusul Luciu 
Sambata 25 noiembrie 2023, ora: 14:00
FC Petrolul Berca vs. Sta
ACS Team Săgeata vs. CS Stiinta Cernatesti 
AS Progresul Beceni vs. AS Soimii Siriu 
AS Recolta Salcioara vs. AFC Metalul Buzau 
Vointa Balta Alba vs. Gloria Vadu Pasii 

RESTANTE Liga5
Duminica, 26 noiembrie 2023, ora 12.00
AS Sahateni – AS Olimpia Pogoanele 
Duminica, 26 noiembrie 2023, ora 11.00
AFC Puiesti – ASFC Unirea Maracineni 

Iată câteva hotărâri ale Comisiei de Disciplină pentru diverse abateri în diferite meciuri: 

Liga a 4-a, Etapa 13 | Data 2023-11-18
Ciaus Alexandru-Florentin (ACS Team Săgeata)
Abatere: Primește un al doilea avertisment în același meci.
Data înregistrării sancțiunii: 22-11-2023

Burlacu Razvan Ionut (ASC Unirea Stilpu 2022)
Abatere: Folosește un limbaj și/sau gesturi agresive, ofensatoare sau ireverențioase.
Data înregistrării sancțiunii: 22-11-2023

Gheorghe Viorel-Madalin (AS Progresul Beceni)
Abatere: Folosește un limbaj și/sau gesturi agresive, ofensatoare sau ireverențioase.
Data înregistrării sancțiunii: 22-11-2023
Liga a 5-a, Seria 2, Etapa 11 | Data 2023-11-19

Matache Iustin-Nicolae (AS Sahateni)
Abatere: Are un comportament violent.
Data înregistrării sancțiunii: 22-11-2023

Ene Cristian (AS Sahateni Vintileanca)
Abatere: Folosește un limbaj și/sau gesturi agresive, ofensatoare sau ireverențioase.
Data înregistrării sancțiunii: 22-11-2023

Ion Lucian (AS FC Glodeanu Silistea)
Abatere: Primește un al doilea avertisment în același meci.
Data înregistrării sancțiunii: 22-11-2023

Liga a 4-a, Etapa 13 | Data 2023-11-18
Anton Florin Bogdan (CS Vointa Lanurile)
Abatere: Comite un fault grosolan.
Data înregistrării sancțiunii: 18-11-2023
Liga a 5-a, Seria 1, Etapa 10 | Data 2023-11-12

Bostina Gicu (AS Viitorul Candesti) – Abatere: Primește un al doilea avertisment în același meci – RAPORT SUPLIMENTAR INTOCMIT DE CATRE ARBITRUL SI OBSERVATORUL JOCUL – ESTE RECIDIVIST.
Rezoluție: Suspendarea jucătorului Bostina Gicu (AS Viitorul Candesti) pentru 2 (doi) ani + amendă 2000 lei – Art 65.e din RD. Data înregistrării sancțiunii: 15-11-2023

Liga a 5-a, Seria 1, Etapa 10 | Data 2023-11-12
Mihai Alexandru-Andrei (AS Viitorul Tisau)
Abatere: Folosește un limbaj și/sau gesturi agresive, ofensatoare sau ireverențioase.
Data înregistrării sancțiunii: 15-11-2023

Liga a 5-a, Seria 3, Etapa 10 | Data 2023-11-11
Oprea Constantin-Cosmin (AS Victoria Boboc)
Abatere: Folosește un limbaj și/sau gesturi agresive, ofensatoare sau ireverențioase.
Etape de suspendare: 2
Sanctiune pecuniara: 250 LeiNeplatit !
Data înregistrării sancțiunii: 15-11-2023

Burlacu Laurentiu (AS Victoria Grebanu)
Abatere: Primește un al doilea avertisment în același meci.
Etape de suspendare: 3
Sanctiune pecuniara: 250 LeiNeplatit !
Data înregistrării sancțiunii: 15-11-2023

Gheorghe Florin (AS Viitorul Stiubei)
Abatere: Primește un al doilea avertisment în același meci.
Etape de suspendare: 1
Sanctiune pecuniara: 150 leiNeplatit !
Data înregistrării sancțiunii: 15-11-2023

Panturu Ionut-Daniel (AFC Puiesti)
Abatere: Primește un al doilea avertisment în același meci.
Etape de suspendare: 1
Sanctiune pecuniara: 150 leiNeplatit !
Data înregistrării sancțiunii: 15-11-2023

Liga a 5-a, Seria 3, Etapa 10 | Data 2023-11-12
AS Viitorul Valea Ramnicului – AS Recolta Boldu
Abatere: CONTESTATIE FORMULATA DE CATRE ECHIPA GAZDA, AS VIITORUL VALEA RAMNICULUI.
Rezoluție: Se admite contestatia – Pierderea jocului prin forfait de catre AS Recolta Boldu (3-0 in favoarea echipei AS Viitorul Valea Ramnicului) + amenda 600 lei; – Scaderea a 3 puncte din clasament echipei AS Recolta Boldu – Suspendarea antrenorului Banaurs Wiali (AS Recolta Boldu) pentru 1 (una) luna. – Art 83.13 din RD.
Data înregistrării sancțiunii: 14-11-2023

Liga a 5-a, Seria 2, Etapa 10 | Data 2023-11-12
Dumitru Lilica Nicolae (AS Diadema Gheraseni)
Abatere: Primește un al doilea avertisment în același meci.

DISTRIBUIE ACEST ARTICOL


Dacă ești pasionat de sport, te așteptăm să te înscrii în grupul de WhatsApp SPORTUL BUZOIAN (click aici pentru a te înscrie). Suntem singura publicație din Buzău care afișăm rezultatele în timp real din fotbalul județean. Dacă dorești să vezi partidele trasmise în direct, ABONEAZĂ-TE la canalul nostru de YOUTUBE. Vă stăm la dispoziție și pe e-mail la adresa contact@buzau.net

17:30
Fotbal, BARAJ PROMOVARE LIGA2

AFC Metalul Buzău - CSM Focşani 2007

05-06-2024 , Scor: 2-0
18:00
Fotbal, BARAJ PROMOVARE LIGA2

CSM Focşani 2007 - AFC Metalul Buzău

01-06-2024 , Scor: 2-1
18:00
Fotbal, FINALA: CUPA ROMANIEI

ACS Team Săgeata - FC Petrolul Berca

05-06-2024 , Scor: 2-0
18:00
Fotbal, BARAJ PROMOVARE LIGA3

CSM Adjud (Vrancea) - Voința Lanurile (Buzău)

16-06-2024
18:00
Fotbal, BARAJ PROMOVARE LIGA3

Voința Lanurile (Buzău) - CSM Adjud (Vrancea)

23-06-2024
,

,


Dragaica 2024

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

17:30
Fotbal, BARAJ PROMOVARE LIGA2

AFC Metalul Buzău - CSM Focşani 2007

05-06-2024 , Scor: 2-0
18:00
Fotbal, BARAJ PROMOVARE LIGA2

CSM Focşani 2007 - AFC Metalul Buzău

01-06-2024 , Scor: 2-1
18:00
Fotbal, FINALA: CUPA ROMANIEI

ACS Team Săgeata - FC Petrolul Berca

05-06-2024 , Scor: 2-0
18:00
Fotbal, BARAJ PROMOVARE LIGA3

CSM Adjud (Vrancea) - Voința Lanurile (Buzău)

16-06-2024
18:00
Fotbal, BARAJ PROMOVARE LIGA3

Voința Lanurile (Buzău) - CSM Adjud (Vrancea)

23-06-2024
,

,



Trending