Încă un eșec, al zecelea. Gloria pierde, 26-28,  în Bănie

Avatar photo

Publicat

pe

Încă o înfrângere, în Liga Florilor, pentru Gloria, a 10-a din această stagiune. Buzoiencele au făcut un meci slab în Bănie, contra unei formații care, până la schimbarea antrenorului,era în derivă. Din păcate, elevele lui Daniel Anca n-au profitat de momentul slab pe care-l traversau gazdele, oferindu-i lui Costin Dumitrescu un debut fericit pe banca oltencelor, scrie campusbuzau.ro.

Meciul a fost echilibrat doar în prima repriză, mitan încheiat însă tot în favoarea gazdelor, 13 la 12. După pauză, Craiova s-a desprins și conducea, la un moment dat, cu cinci goluri (20-15, min. 44).  Gloria a revenit în joc, a redus din handicap, însă efortul buzoiencelor a fost tardiv. S-a terminat 28 la 26 iar rocada din clasament nu s-a mai produs.

După meci, Daniel Anca și o parte dintre jucătoare au acuzat multele ratări, unele dintre ele în situații de 1 versus 1 cu portarul advers.

Gloria este pe 7, are 9 victorii, un egal și 10 înfrângeri, un bilanț pe care nici cei mai pesimiști suporteri nu-l anticipau la începutul sezonului. Poate la fel de important, Buzăul nu a reușit să învingă nicio echipă din primele șase clasate, premisă care ridică multe semne de întrebare legate de meciul de miercuri, cu Rapid.

DISTRIBUIE ACEST ARTICOL

Dacă ești pasionat de sport, te așteptăm să te înscrii în grupul de WhatsApp SPORTUL BUZOIAN (click aici pentru a te înscrie). Suntem singura publicație din Buzău care afișăm rezultatele în timp real din fotbalul județean. Dacă dorești să vezi partidele trasmise în direct, ABONEAZĂ-TE la canalul nostru de YOUTUBE. Vă stăm la dispoziție și pe e-mail la adresa contact@buzau.net