Sport

Avatar photo

Publicat

pe

Voința Limpeziș a disputat cel mai puternic amical pe teren propriu, în nocturnă. În premieră, lumina s-a aprins la Limpeziș cu ocazia amicalului contra Recoltei Gheorghe Doja, formație aflată la jumătatea ierarhiei în Liga a treia, Seria a treia. Meciul a fost unul de uzură, spectaculos doar prin numărul mare de goluri, de ambele părți. S-au rulat cele două loturi, și cu toții au tras concluzia că acesta a fost un test util.

Gazdele au dominat prima parte a jocului, iar la pauză jucătorii echipați în negru complet conduceau cu un destul de confortabil 3-0, după ce Vișan a deschis scorul din penalty, iar coechipierii săi Ayanga și Mihai Alecsandru au stabilit scorul la pauză.

A doua repriză a fost controlată de oaspeți, care au marcat de trei ori, în timp ce buzoienii au mai înscris o singură dată. Au fost goluri spectaculoase, mai ales de partea vizitatorilor, și cele două grupări par pregătite pentru reluarea a ceea ce a mai rămas din sezonul regulat. Obiectivele sunt diametral opuse – Limpezișul luptă pentru salvarea de la retrogradare, în vreme ce echipa din Gheorghe Doja mai are de doi bani speranță pentru calificarea în play-off.

Pentru Voința Limpeziș au evoluat Mihai Alecsandru, Codruț Anton, Robert Ayanga, Dragoș Bratu, Charles McCarthy, Andrei Ciolacu, Andrei Georgescu, Alexandru Lemnaru, William Ofori, Vasile Ștefan, Ionuț Vișan, Daniel Gață, Freddy, David și Joshua.Antrenorul Virgil Nițoi a dat minute tuturor acestor jucători, în speranța cristalizării rapide a unui ”unsprezece” competitiv, cu care să atace restul de sezon rămas.

De partea cealaltă, pentru Recolta Gheorghe Doja au evoluat Relu Oprea, Andrei Barabaș, Vlad Suciu, Ionuț Ene, Andrei Radu, Andrei Comșa, Ionuț Alexe, David Pălii, Daniel Liță, Ionuț Drăgan, Adrian Răduca, David Borțea, Florin Bălan, Robert Ivan, Geordano Lungu, Antoniu Negustoru, Dorin Radu și Anton Costea.

DISTRIBUIE ACEST ARTICOL

Dacă ești pasionat de sport, te așteptăm să te înscrii în grupul de WhatsApp SPORTUL BUZOIAN (click aici pentru a te înscrie). Suntem singura publicație din Buzău care afișăm rezultatele în timp real din fotbalul județean. Dacă dorești să vezi partidele trasmise în direct, ABONEAZĂ-TE la canalul nostru de YOUTUBE. Vă stăm la dispoziție și pe e-mail la adresa contact@buzau.net