Puncte de aur la Baia Mare!

Avatar photo

Publicat

pe

Gloria a câștigat, joi seară, partida din deplasare cu Minaur și face un salt important către locurile de cupe europene. Partida a fost una extrem de echilibrată, cu Buzăul având totuși avantaj de un gol la pauză, 13-12, scrie opiniabuzau.ro.

Cu zece minute înainte de final, băimărencele s-au distanțat la trei goluri (22-19), însă Gloria, deși lipsită de aportul unor titulare importante, a întors senzațional soarta partidei. Buzăul a evoluat cu om în minus în ultimele două minute, însă a știut să fragmenteze jocul, conservând excelent fragilul avantaj. La final, un 25 la 24 pantru oaspete care iau o opțiune importantă pentru locul 4, poziție care asigură prezența în Cupa EHF

Pe 23 aprilie este următorul meci al Gloriei, în Sala Sporturilor „Romeo Iamandi” cu CSM Galați.

Mai multe amănunte, în ediția print de luni.

DISTRIBUIE ACEST ARTICOL

Dacă ești pasionat de sport, te așteptăm să te înscrii în grupul de WhatsApp SPORTUL BUZOIAN (click aici pentru a te înscrie). Suntem singura publicație din Buzău care afișăm rezultatele în timp real din fotbalul județean. Dacă dorești să vezi partidele trasmise în direct, ABONEAZĂ-TE la canalul nostru de YOUTUBE. Vă stăm la dispoziție și pe e-mail la adresa contact@buzau.net