CSM Râmnicu Sărat a câștigat la Focșani și i-a dus pe moldoveni în play-out

Avatar photo

Publicat

pe

CSM Râmnicu Sărat a încheiat etapa a 18-a din Liga a III-a victorioși, după ce au dispus cu scorul de 1-0 de formația CSM Focșani. Reușita a fost marcată de Socol în minutul 48, ducând astfel pe râmniceni în play-off.

Golul victoriei a fost marcat la doar trei minute de la începerea reprizei secunde, când Socol Mădălin a finalizat cu o lovitură superbă.

Victoria râmnicenilor a venit în momentul potrivit, oferind astfel un avans confortabil în fața echipei Metalul Buzău. Aceștia se află la patru puncte în spatele echipei CSM Râmnicu Sărat.

De asemenea, această victorie le-a oferit râmnicenilor  șansa să facă parte din play-off. Cu toate acestea, lupta va fi destul de dificilă, deoarece va fi nevoie să învingă și alte echipe puternice pentru a putea promova în Liga2.

Cel mai important lucru este că CSM Râmnicu Sărat a reușit să termine sezonul regular pe primul loc, ceea ce le dă acestora șansa să obțină un rezultat bun în play-off. Acum trebuie să se concentreze la faza următoare și echipa se pregătește deja pentru a face această trecere cât mai ușoară.

DISTRIBUIE ACEST ARTICOL

Dacă ești pasionat de sport, te așteptăm să te înscrii în grupul de WhatsApp SPORTUL BUZOIAN (click aici pentru a te înscrie). Suntem singura publicație din Buzău care afișăm rezultatele în timp real din fotbalul județean. Dacă dorești să vezi partidele trasmise în direct, ABONEAZĂ-TE la canalul nostru de YOUTUBE. Vă stăm la dispoziție și pe e-mail la adresa contact@buzau.net