Conectează-te cu noi

Sport

REZULTATELE etapei, LIGA4 și Liga5 | Etapă fară surprize în LIGA4

Avatar photo

Publicat

pe

FOTO: Viorel Petrișor

Campionatul Judetean Liga a 4-a, Etapa 24
Sambata, 29 Aprilie 2023, 12:00
Petrolul Berca –  Luceafarul Maxenu 3-0
Phoenix Posta Calnau – Team Săgeata 0-3
Stiinta Cernatesti – Carpati Nehoiu 5-2
Vointa Lanurile – Pescarusul Luciu 3-1
Vointa Balta Alba – Progresul Beceni 4-2
Sambata, 29 Aprilie 2023, 16:00
Gloria Vadu Pasii – Montana Patarlagele 0-2
Duminica, 30 Aprilie 2023, 12:00
AS Soimii Siriu – AFC Metalul Buzau 3-1
CSM Ramnicu Sarat – Unirea Stilpu 4-3

# Echipa M P
1 CS Stiinta Cernatesti 24 64p
2 ACS Montana Patarlagele 24 63p
3 ACS Team Săgeata 24 61p
4 ACS Gloria Vadu Pasii 24 48p
5 CS Vointa Lanurile 24 39p
6 FC Petrolul Berca 24 36p
7 CS Carpati Nehoiu 24 36p
8 CS Vointa Balta Alba 24 34p
9 CSM Ramnicu Sarat 24 30p
10 AS Pescarusul Luciu 24 29p
11 AFC Metalul Buzau 24 28p
12 AS Unirea Stilpu 23 24p
13 AS Soimii Siriu 24 24p
14 AS Luceafarul Maxenu 23 22p
15 AS Progresul Beceni 24 10p
16 AS Phoenix Posta Calnau 24 6p

Campionatul Judetean Liga a 5-a, Seria 1, Etapa 22
Sambata, 29 Aprilie 2023, 17:00
AS Victoria Boboc – AS Chiojdu 3-1
Duminica, 30 Aprilie 2023, 11:30
AS Viitorul Tisau – Flamura Racoviteni 3-2
Duminica, 30 Aprilie 2023, 12:00
AS Sahateni – AS Unirea Zoresti 4-4
Duminica, 30 Aprilie 2023, 14:00
AS Rapid Matesti – Rapid Parscov 2-3
Duminica, 30 Aprilie 2023, 16:00
Vulcanii Scortoasa – Viitorul Candesti 0-2  

Unirea Maracineni – Recolta Blajani 3-1

# Echipa M P
1 AS Unirea Maracineni 22 45p
2 AS Rapid Parscov 22 43p
3 AS Sahateni 22 39p
4 AS Unirea Zoresti 22 34p
5 AS Viitorul Tisau 22 33p
6 AS AS Chiojdu 22 32p
7 AS Recolta Blajani 22 30p
8 AS Viitorul Candesti 22 28p
9 AS Rapid Matesti 22 26p
10 AS Flamura Racoviteni 22 24p
11 AS Vulcanii Scortoasa 22 18p
12 AS Victoria Boboc 22 17p

Campionatul Judetean Liga a 5-a, Seria 2, Etapa 22
Duminica, 30 Aprilie 2023, 11:00
Luceafarul CA Rosetti – Tricolorul Galbinasi 
Duminica, 30 Aprilie 2023, 12:00
AS Unirea Largu – Vointa Caldarasti 2-1
Movila Banului – Energia Clondiru 5-1
Duminica, 30 Aprilie 2023, 12:00
Diadema Gheraseni – Sahateni Vintileanca 3-3
Recolta Smeeni – Olimpia Pogoanele 0-1
Unirea Padina – Glodeanu Silistea 2-2

# Echipa M P
1 AS Olimpia Pogoanele 22 54p
2 AS Recolta Smeeni 22 44p
3 AS Tricolorul Galbinasi 22 37p
4 AS Unirea Largu 22 36p
5 AS Luceafarul CA Rosetti 22 33p
6 AS Vointa Caldarasti 22 32p
7 AS Progresul PMB Movila Banului 22 29p
8 AS Unirea Padina 22 29p
9 AS Energia Clondiru 22 27p
10 AS Sahateni Vintileanca 22 25p
11 AS Diadema Gheraseni 22 18p
12 AS FC Glodeanu Silistea 22 13p

Campionatul Judetean Liga a 5-a, Seria 3, Etapa 26
Sambata, 29 Aprilie 2023, 12:00
AS Viitorul Stiubei – Recolta Salcioara 1-3
Duminica, 30 Aprilie 2023, 11:00
Vointa Cochirleanca – Avantul Murgesti 2-2
AS Infratirea Zoita – Recolta Boldu 
Duminica, 30 Aprilie 2023, 15:00
Stiinta Balaceanu – Viticultorul Podgoria 3-1
Vulturul Topliceni – Avintul Zarnesti 0-1
AFC Puiesti – Victoria Grebanu 3-1

# Echipa M P
1 AS Recolta Salcioara 24 70p
2 AS Avintul Zarnesti 24 51p
3 AS Victoria Grebanu 24 46p
4 AS Viitorul Valea Ramnicului 24 44p
5 AS Stiinta Balaceanu 24 42p
6 AS Infratirea Zoita 24 36p
7 AS Vointa Cochirleanca 24 32p
8 AS Viitorul Stiubei 24 30p
9 AFC Puiesti 24 28p
10 AS Avantul Murgesti 24 22p
11 AS Viticultorul Podgoria 24 17p
12 AS Vulturul Topliceni 24 15p
13 AS Recolta Boldu 24 15p
DISTRIBUIE ACEST ARTICOL


Dacă ești pasionat de sport, te așteptăm să te înscrii în grupul de WhatsApp SPORTUL BUZOIAN (click aici pentru a te înscrie). Suntem singura publicație din Buzău care afișăm rezultatele în timp real din fotbalul județean. Dacă dorești să vezi partidele trasmise în direct, ABONEAZĂ-TE la canalul nostru de YOUTUBE. Vă stăm la dispoziție și pe e-mail la adresa contact@buzau.net

18:00
Fotbal, BARAJ PROMOVARE LIGA2

FC Bacău - Metalul Buzău

22-05-2024 , Scor: 1-0
18:00
Fotbal, BARAJ PROMOVARE LIGA2

Metalul Buzau - Fc Bacau

25-05-2024 , Scor: 4-3(2-1)
18:00
Fotbal, LIGA3, seria a II-a

AFC 1919 Dacia Unirea Brăila - ACS Voinţa Limpeziş

25-05-2024 , Scor: 3-2
18:00
Fotbal, LIGA3, seria a II-a

CSM Râmnicu Sărat - CS Viitorul Ianca

24-05-2024 , Scor: 2-4
15:00
Fotbal, LIGA4, Play-off

CS Stiinta Cernatesti - ACS Gloria Vadu Pasii

25-05-2024 , Scor: 2-1
18:00
Fotbal, LIGA4, Play-off

CS Vointa Lanurile - AS Recolta Salcioara

25-05-2024
18:00
Fotbal, LIGA4, Play-off

AFC Metalul Buzau - ACS Montana Patarlagele

29-05-2024

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

18:00
Fotbal, BARAJ PROMOVARE LIGA2

FC Bacău - Metalul Buzău

22-05-2024 , Scor: 1-0
18:00
Fotbal, BARAJ PROMOVARE LIGA2

Metalul Buzau - Fc Bacau

25-05-2024 , Scor: 4-3(2-1)
18:00
Fotbal, LIGA3, seria a II-a

AFC 1919 Dacia Unirea Brăila - ACS Voinţa Limpeziş

25-05-2024 , Scor: 3-2
18:00
Fotbal, LIGA3, seria a II-a

CSM Râmnicu Sărat - CS Viitorul Ianca

24-05-2024 , Scor: 2-4
15:00
Fotbal, LIGA4, Play-off

CS Stiinta Cernatesti - ACS Gloria Vadu Pasii

25-05-2024 , Scor: 2-1
18:00
Fotbal, LIGA4, Play-off

CS Vointa Lanurile - AS Recolta Salcioara

25-05-2024
18:00
Fotbal, LIGA4, Play-off

AFC Metalul Buzau - ACS Montana Patarlagele

29-05-2024


Trending