Avatar photo

Publicat

pe

SURSA FOTO: CAPTURA DIGISPORT

Într-un meci tensionat din etapa a șasea a play-off-ului Ligii 2, Gloria Buzău și Dinamo București s-au întâlnit pentru a lupta pentru promovarea în Superliga. Gazdele au început în forță și au deschis scorul în minutul 10, Blejdea șutează, iar Dujmovic intră cu mingea în poartă iar patru minute mai tarziu Boiciuc majorează diferența, la doar patru minute după eroarea comisă de Dujmovic .

Urmărește scoruri live Liga 2 pe Flashscore.ro

Dinamo a revenit rapid și inscrie in minutul 18, prin Larrucea, care a înscris cu o lovitură de cap. In minutul 65 Dinamo a primit un penalty pe care l-a transformat în gol prin Bani, restabilind egalitatea pe tabela de marcaj.

Ambele echipe au luptat cu înverșunare pentru cele trei puncte, iar la finalul meciului scorul a rămas nedecis, 2-2. Pentru Dinamo, punctul obținut în deplasare poate fi crucial în lupta pentru promovare, în timp ce Gloria rămâne în continuare la un punct distanță de oaspeți în clasament.

Gloria Buzău: Rusu – Oteliță, Vîrtej, Wiktorski, Sălceanu – Lopez, Gaitan – Lazăr, Greu, Blejdea – Boiciuc

Dinamo București: Dujmovic – De Moura, Giafer, Patriche, Amzăr – Larrucea, Roșu – Borcea, Irimia, Bani – Ghezali

DISTRIBUIE ACEST ARTICOL

Dacă ești pasionat de sport, te așteptăm să te înscrii în grupul de WhatsApp SPORTUL BUZOIAN (click aici pentru a te înscrie). Suntem singura publicație din Buzău care afișăm rezultatele în timp real din fotbalul județean. Dacă dorești să vezi partidele trasmise în direct, ABONEAZĂ-TE la canalul nostru de YOUTUBE. Vă stăm la dispoziție și pe e-mail la adresa contact@buzau.net